Kadir AÇIKBAŞLAR

Genel Müdür
(Kurucu Temsilcisi)

kadir.acikbaslar@rotakoleji.com

Eğitime gönül vermiş ve bu yolda önemli hedefler belirlemiş olan Kadir AÇIKBAŞLAR, 04.11.1972 yılında İzmir’de doğdu. Öğrenim hayatına İzmir Kocatepe İlkokulunda başlayan AÇIKBAŞLAR, Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrenimini sırasıyla, Eşrefpaşa Ortaokulu, Atatürk Tek. ve End. Mes. Lisesi ve Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olmak üzere İzmir’de tamamladı.

Üniversite öğrenimi sırasında çalışma hayatına başlayan ve gönül bağının olduğu Göztepe Spor Kulübünde 1997-1999 yılları arasında antrenör olarak görev aldı. Vatani görevinin ardından, 2002-2010 yılları arasında İzmir’de özel bir okulda önce Beden Eğitimi Öğretmeni ardından Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürü olarak görev yaptı. Mesleki kariyeri süresince çok sayıda eğitim alıp; bir çok kurs, seminer, sempozyum ve konferansa katıldı. Sahip olduğu ve kararlılıkla biriktirdiği tecrübelerini, ülkeye en iyi hizmeti verebilmek adına “Rotamız Eğitim” sloganıyla kuruluşuna önderlik ettiği Özel Rota Eğitim Kurumlarını 2011 yılında eğitim gönüllüsü dostlarıyla kurdu.

Rota Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürlüğü görevinin yanısıra Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yürütmektedir. Ayrıca Ege Bölgesi Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Açıkbaşlar kendisi gibi eğitimci olan eşi Sedef hanımla 2002 yılında evlenmiş Rengin, Yağmur ve Rüzgar adında dünya tatlısı üç çocuk sahibi olmuştur.