• TR
  • EN
  • DÜŞ GÜNLÜĞÜ

    "ÜLKE GENELİ 8. DÜŞ GÜNLÜĞÜ MASAL, ÖYKÜ, ŞİİR YARIŞMASI” ödülleri sahiplerini buldu.

    Özel Rota Eğitim Kurumlarının dokuzuncu yılında, sekizincisini Türkiye genelinde düzenlediğimiz ve yazmaya gönül vermiş gençlerin bizleri cesaretlendirdiği “Düş Günlüğü Masal, Öykü, Şiir Yarışması” ödülleri 20 Mart Cuma günü, düzenlenecekti ancak yaşanan pandemi süreci sebebiyle ödül törenimiz sosyal medya hesaplarımızdan yayınlandı. Değerli seçici kurul üyelerimizin sonuçları açıkladığı ödül törenimiz büyük ilgi gördü.

    Rota Eğitim Kurumları Türkçe-Türk Dili ve Edebiyatı bölümünün üzerinde büyük bir itinayla çalıştığı “Düş Günlüğü Masal, Öykü, Şiir Yarışması”na oldukça güzel bir katılım sağlandı. 31 farklı ilden gönderilen 524 eser değerlendirilmeye alındı. 5 ve 6. sınıflar masal dalında 152 dosya, 7 ve 8. sınıflar öykü dalında 57 dosya, lise öykü dalında 87 dosya ve lise şiir dalında 228 dosya değerlendirildi. Türkçe-Edebiyat bölümü öğretmenlerinin ön elemeleri sonrasında değerli yazar ve şairlerden oluşan seçici kurul son değerlendirmeyi tamamladı. Seçici kurulumuzda bulunan değerli yazarlarımız:

    Masal Seçici Kurulu; Mavisel YENER, Hanzade SERVİ, Nursel ÇETİN.

    Öykü Seçici Kurulu; Vicdan EFE, Özlem KILINÇARSLAN SÖZBİLİR, Muzaffer KALE

    Şiir Seçici Kurulu; Yunus Bekir YURDAKUL, Özlem KILINÇARSLAN SÖZBİLİR, Muzaffer KALE’ye ve katılım gösteren tüm öğrencilere teşekkür ederiz. Derece alan öğrencilerimizi tebrik ederiz. 

      DÜŞ GÜNLÜĞÜ YARIŞMASI SONUÇ LİSTESİ-2020  
    Katıldığı Dal Derecesi Rumuz Öğrencinin Adı-Soyadı Eserinin Adı Okul Adı
    5 ve 6.Sınıflar Masal Birincilik MASALCI BULUT TUNA EKİZ PIMIK PRENSES VE YEDİ CÜCELER ÖZEL OĞUZHAN ÖZKAYA ORTAOKULU-İZMİR
    5 ve 6. Sınıflar Masal İkincilik YETİ SARP KAYA KUNDAKÇI YEDİ KRALLIĞIN EFSANESİ ÖZEL EKİN ORTAOKULU-İZMİR
    5 ve 6. Sınıflar Masal Üçüncülük UMAY BENGÜ ATASOY İÇ GÜZELLİK ÖZEL 9 EYLÜL ORTAOKULU-İZMİR
    5 ve 6. Sınıflar Masal Özendirme PERİNUS DEREN DENİZ KAYMAK SELSERENADUS'UN KAYIP POLENLERİ ÖZEL ŞİŞLİ TERAKKİ ORTAOKULU-İSTANBUL
    5 ve 6. Sınıflar Masal Özendirme KEDİ DURU MACUN KRALIN PİŞMANLIĞI ÖZEL YÖNDER ORTAOKULU-İZMİR
    5 ve 6.Sınıflar Masal Özendirme DÜŞ PERİSİ NUR ZELAL ERBEYİ WİLMAS VE CALİDA KAZIM KARABEKİR ORTAOKULU-İZMİR
    5 ve 6. Sınıflar Masal Seçici Kurul Özel Ödülü ŞERBET ÜMİT ÇAĞAN SİHİRLİ GÜNLÜK MUSTAFA KEMALPAŞA İMAM HATİP ORTAOKULU-SAKARYA
               
    5 ve 6. Sınıflar Masal Seçici Kurul Özel Ödülü ÇİÇEK KIZ ZEYNEP ECEM SOYKAN İKİ KIZIN MACERALARI VALİ SABAHATTİN ÇAKMAKOĞLU ORTAOKULU-MERSİN
               
    7 ve 8.Sınıflar Öykü Birincilik VOLEYBOLCU ZEYNEP NAZ YANIK ALTINA DÖNÜŞEN İPEKBÖCEKLERİ KOÇ ORTAOKULU-BURSA
    7 ve 8. Sınıflar Öykü İkincilik ARTEMİS EYLÜL KAYA DÜŞ GÜNLÜĞÜ HAMDULLAH SUPHİ TANRIÖVER ORTAOKULU-İZMİR
    7 ve 8. Sınıflar Öykü Üçüncülük UMUT NURSENA DÖNMEZ ŞEHİTLER BİR ÖLÜR, BİN DİRİLİR SOMUCUBABA İMAM HATİP ORTAOKULU-BURSA
    7 ve 8. Sınıflar Öykü Özendirme GÖÇMEN KIZ HÜSNA KARA BİR GÖÇ HİKAYESİ GÜLÜÇ VESİLE DİKMEN ORTAOKULU-ZONGULDAK
    7 ve 8.Sınıflar Öykü Özendirme EBRU SEVAL BERFİN DEMİRCAN AHMET'İN RÜYASI ZAFER ORTAOKULU-BURSA
    7 ve 8. Sınıflar Öykü Özendirme TEBESSÜM NEHİR TANRISEVDİ KARANLIK DÜNYAM ÖZEL BAŞAK ORTAOKULU-AYDIN
    7 ve 8. Sınıflar Öykü Seçici Kurul Özel Ödülü HAYALPEREST GÜLİZAR NEHİR ERKMEN HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞAN KIZ ONUR KOLEJİ BATIKENT KAMPÜSÜ-ANKARA
               
    Öykü Birincilik MOR SÜMBÜL İREM BOLCA SURATSIZ SURATLAR LÜLEBURGAZ ÖZEL AKIM ANADOLU LİSESİ-KIRKLARELİ
    Öykü İkincilik PAŞA FURKAN YILMAZ MÜFETTİŞ EŞREFPAŞA ANADOLU LİSESİ-İZMİR
    Öykü Üçüncülük BAL 15 ZEYNEP AKSOY TURUNCU RENKLİ OTOBÜS ÖZEL EGE LİSESİ-İZMİR
    Öykü Özendirme RÜM HATİCE RÜMEYSA SEVİLİ SAAT TORBALI 7 EYLÜL ANADOLU LİSESİ-İZMİR
    Öykü Özendirme UMUTVAR FİRDEVS ERBEK AFFAN KUMRU ERÇALLAR ANADOLU LİSESİ-ORDU
               
    Şiir Birincilik ZAMAN ÇİÇEĞİ EZGİ ASİLSOY GEÇMİŞ KARŞIYAKA LİSESİ-İZMİR
    Şiir İkincilik ASYA MENEKŞESİ HATİCE YANIK KÜÇÜK BAYKUŞ GÖL ANADOLU LİSESİ-KASTAMONU
    Şiir Üçüncülük MEİS NİL ARAS BALIKÇININ BİR GÜNÜ ÖZEL TEVFİK FİKRET ANADOLU LİSESİ-ANKARA
    Şiir Özendirme MEHMET YAVUZ CAN DEMİRTAŞ DÜŞ DENİZİ KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN ANADOLU LİSESİ-MUĞLA
    Şiir Özendirme PİRAYE SIDIKA SILA POLAT SEN VARSIN DİYE EMLAKBANK SÜLEYMAN DEMİREL ANADOLU LİSESİ-İZMİR
    Şiir Özendirme MİLENKA SELİN VATAN EDEBİYATIN BAHARI KARŞIYAKA LİSESİ-İZMİR
               

    1 Haziran 2020

    Bu İçeriği Paylaş