• TR
  • EN
  • 9.DÜŞ GÜNLÜĞÜ MASAL, ÖYKÜ VE ŞİİR YARIŞMASI

    Özel Rota Eğitim Kurumlarının onuncu yılında, dokuzuncusunu düzenlediğimiz ve yazmaya gönül vermiş gençlerin bizleri cesaretlendirdiği “Ülke Geneli Düş Günlüğü Masal, Öykü ve Şiir Yarışması” ödülleri 21 Mayıs Cuma günü Rota Koleji Youtube kanalından yayınlanan anlamlı bir törenle sahiplerini buldu.

    Rota Eğitim Kurumları Türkçe-Türk Dili ve Edebiyatı bölümünün üzerinde büyük bir itinayla çalıştığı “9. Düş Günlüğü Masal, Öykü ve Şiir Yarışması”na pandemi olmasına rağmen oldukça güzel bir katılım sağlandı. 23 farklı ilden gönderilen 234 eser değerlendirilmeye alındı. 5 ve 6. Sınıflar Masal dalında 75 dosya, 7 ve 8. Sınıflar Öykü dalında 45 dosya ve Lise Şiir dalında 59 dosya, Lise Öykü dalında 55 dosya değerlendirildi. Büyük bir özveriyle dosyaları inceleyen, değerlendiren yürütme ve seçici kurulumuza çok teşekkür ediyoruz.

    23 dosya göndererek en fazla katılım gösteren okul İzmir Özel Tevfik Fikret Okulları olmuştur. Öğrencilerini destekleyen öğretmen ve idarecilerine teşekkür ediyoruz. 

    Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

      DÜŞ GÜNLÜĞÜ YARIŞMASI SONUÇ LİSTESİ-2021  
    Katıldığı Dal Derecesi Rumuz Öğrencinin Adı-Soyadı Eserinin Adı Okul Adı
    5 ve 6.Sınıflar Masal Birincilik YILDIZ İNCİ DEREN MELEK ARAN HAYAL BULUTU TARABYA FİNAL OKULLARI-İSTANBUL
    5 ve 6. Sınıflar Masal İkincilik SANATSEVER BAHACAN TARCAN Bir Z Kuşağı Masalı-Yeteneğini Koru MEV KOLEJİ ÖZEL ANKARA ORTAOKULU-ANKARA
    5 ve 6. Sınıflar Masal Üçüncülük BÜŞBÜŞ BÜŞRA KARABUDAK KAVALCI ÇOBAN TOKİ MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU-İZMİR
    5 ve 6. Sınıflar Masal Özendirme LUNA DURU ŞARLI KORKU İLE BAŞLAYAN YOLCULUK YÖNDER OKULLARI-İZMİR
    5 ve 6. Sınıflar Masal Özendirme NEJOLİ NEJAN AÇAROĞLU UÇAMAYAN TUFAN KUŞU ÖZEL TEVFİK FİKRET ORTAOKULU-İZMİR
    5 ve 6.Sınıflar Masal Özendirme MİSKET YAĞIZ YILDIZ KİTABIN İÇİNDE ALİ BAYIRLAR ORTAOKULU-İZMİR
    5 ve 6. Sınıflar Masal Seçici Kurul Özel Ödülü YAKAMOZ IŞILTISI ECE AYHAN UÇAN KALEM YALÇIN KOREŞ ORTAOKULU-MALATYA
               
               
    7 ve 8.Sınıflar Öykü Birincilik HUZUR MEVSİMİ SELİN ÖZGÜR RENK ÇARKI CİHANGİR ORTAOKULU-İSTANBUL
    7 ve 8. Sınıflar Öykü İkincilik MOR KEDİ IRMAK KAYKANAT KİRAZ AĞAÇLARINA GÜLÜMSEYEN ÇOCUK ÖZEL TEVFİK FİKRET ORTAOKULU-İZMİR
    7 ve 8. Sınıflar Öykü Üçüncülük UMUT SEMİHA DURU VARUİL GELECEĞİN FİDANLARI ÖZEL BAŞAK ORTAOKULU-AYDIN
    7 ve 8. Sınıflar Öykü Özendirme HERMOSA GÜLİN GÜRBÜZ KARINCALAR FENERBAHÇE KOLEJİ-İSTANBUL
    7 ve 8.Sınıflar Öykü Özendirme BELLA NUR BELİZ CANSIZ UMUDA SARILMAK ÖZEL YÖNDER ORTAOKULU-AYDIN
    7 ve 8. Sınıflar Öykü Özendirme YEŞİL KRALLIK DİLEK GÜNAL OSMAN AMCA VE TARLASI CİHANGİR ORTAOKULU-İSTANBUL
               
    Öykü Birincilik ESİNTİ ECE TUANA GÖZNELİ AYNA İSTEK ÖZEL ACIBADEM ANADOLU LİSESİ-İSTANBUL
    Öykü İkincilik MATHİLDA ECE KELLECİ MAYIS FENERBAHÇE KOLEJİ-İSTANBUL
    Öykü Üçüncülük GÜMÜŞSERVİ IRMAK DERTSİZ SEYİRCİLER EMLAKBANK SÜLEYMAN DEMİREL ANADOLU LİSESİ-İZMİR
    Öykü Özendirme GENÇ KALEM FURKAN YILMAZ ŞIMARIK BİR SONBAHAR EŞREFPAŞA ANADOLU LİSESİ-İZMİR
    Öykü Özendirme MASKE NUR DURU CENGİZ KUTU ÖZEL EGE LİSESİ-İZMİR
    Öykü Özendirme RÜZGAR ATAHAN MAHUR USLU UNUTMAK İSTEK ÖZEL ACIBADEM ANADOLU LİSESİ-İSTANBUL
    Öykü Seçici Kurul Özel Ödülü SİYAH SELİN YAZICIOĞLU GERÇEK DÜŞMEK MİYDİ YAŞLANMAK KARŞIYAKA CİHAT KORA ANADOLU LİSESİ-İZMİR
               
    Şiir Birincilik ZAMAN ÇİÇEĞİ EZGİ ASİLSOY BOŞLUK KARŞIYAKA LİSESİ-İZMİR
    Şiir İkincilik EFLATUN ELİF AKDOĞAN GENÇ ADALET FATİH ANADOLU LİSESİ-MANİSA
    Şiir Üçüncülük GÖKYÜZÜ YAREN KARABIYIK YEŞİL ŞEHİT HAKAN YORULMAZ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ-KIRIKKALE
    Şiir Özendirme TAVUK PRENSES DURU KEBAPÇI AH ŞU YAŞAMAK KARŞIYAKA CİHAT KORA ANADOLU LİSESİ-İZMİR
    Şiir Özendirme BAYAN GİZ YAĞMUR SAĞIR KENDİSİZLİĞİM TORBALI 7 EYLÜL ANADOLU LİSESİ-İZMİR
    Şiir Özendirme GÖLGE GÜNEŞ EVREN KARATAŞ PİS YOKUŞ İSTEK ÖZEL ACIBADEM ANADOLU LİSESİ-İSTANBUL
               

    21 Mayıs 2021

    Bu İçeriği Paylaş