3 Takımımızla Ulusal Turnuvaya Gidiyoruz.

UZAYIN ROTASINI ÇİZDİLER…ROTA KOLEJİ FLL TAKIMLARIMIZ TURNUVADA EN ÇOK ÖDÜL ALAN OKUL OLDU! ROTA KOLEJLİLER 3 TAKIMLA ULUSAL TURNUVAYA GİDİYOR

İzmir Fuarında Bilim Kahramanları Derneği tarafından bu yıl 15.cisi düzenlenen Fll Turnuvasının Ege Bölgesi 1.yerel Turnuvası’na 7 farklı ilden 87 takım katıldı. Yüzlerce öğrenci 9-10 Mart tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek Ulusal Turnuva’da okullarını temsil etmek için kıyasıyla mücadele verdi. Öğrencilerimiz "Uzay Sorunlarına Çözüm" teması ile bir geliştirdikleri proje ve robot tasarımları ile turnuvanın yıldızı oldu. Ayrıca aldıkları ödüllerle aynı zamanda okullarını turnuvanın en başarılı ve en çok ödül alan okul kategorisine taşıdı.
İzmir Turnuvası'nın 1.gününde Rota Koleji Gaziemir Anadolu ve Fen Lisesi ‘’Rotatech’’ takımımız turnuva şampiyonu oldu. 2.gününde de Rota Koleji Bornova Anadolu Lisesi ‘’Rotaborn’’ takımımız turnuva şampiyonu oldu. Ayrıca Rota Koleji Gaziemir Ortaokul Takımımız ‘’Rotastars’’ ‘’En iyi sunum ödülü’’ ve turnuva 4.’sü oldu. Üç takımımız 9-10 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan ulusal turnuvaya katılım hakkı elde etti.
Öğrencilerimizi ve takım koçlarımızı tebrik eder ulusal turnuvada başarılar dileriz.

27 Şubat 2019

Bu İçeriği Paylaş