Skip Navigation LinksAna Sayfa Haber ve Duyurular Haftanın Kitabı
08 Mayıs 2017

MUTLU KENTİN YÖNETİCİSİ

Okudukça yaşamın anlamını daha iyi öğreneceksin. İnsanları daha iyi tanıyacaksın. Eski bilgelerden biri Tanrı’ya yakarırken hep şöyle dermiş: “Tanrım bana kitaplarla dolu bir ev, çiçeklerle kaplı bir bahçe bağışla.” Çünkü mutluluğu, kitaplar ve çiçekler arasında bulacağına inanırmış bu bilge…diye başlıyor kitabımız.

Yazar okumak kadar okumayı bilmenin de önemli olduğunu, okumanın; sözcükler, tümceler arasında başıboş dolaşmak olmadığını söylüyor. Okuduklarımızı sorgulamanın; düşünme, düş kurma becerimizi geliştireceğini ekliyor sözlerine. Ardından okumanın öz kardeşi olan dinlemeden ve konuşmadan söz açıyor. İnsanları anlayabilmek, dertlerine çare bulabilmek ve anlamlı bir biçimde yaşayabilmek için konuşmanın gerekliliğinden bahsediyor. Tabii son olarak da okumanın ikiz kardeşi olan yazmadan söz ediyor. İnsanın gördüklerini, düşündüklerini, duyduklarını yazmasının; sözcükleri güzel, etkili kullanma ve söz dağarcığını zenginleştirmesi açısından oldukça yararlı olduğunu vurguluyor.

 Yazar zaman zaman şiirlerle farklı bir hava katıyor Mutlukent’e; okumanın büyüsü, çocukların ve büyüklerin düş gücünde gizlenen sözcükleri, tümceleri ortaya çıkarıyor. Bu kitabımız 4. sınıf ve ortaokul tüm öğrencilerimiz için uygundur.

 

{ Geri }
web tasarım fiyatları (c) 2017 Rota Koleji. Tüm Hakları Saklıdır

Adres :  Gazi Mah. Yarbay Refik Cesur Cad. No:32 - Gaziemir/İZMİR 

Telefon : +90 232 220 26 26 (pbx) Faks : +90 232 220 26 29 E-posta : info@rotakoleji.com

Wildcard SSL
Wildcard SSL