Skip Navigation LinksAna Sayfa Kurumsal

Tarihçe

Özel Rota Eğitim Kurumları, eğitime gönül vermiş 52 kişiden oluşan bir ekibin üstün çabasıyla Rota Koleji adıyla 2 Şubat 2011 tarihinde kuruldu.

2011 Eylül ayında; Özel Rota Anasınıfı, Özel Rota İlköğretim Okulu, Özel Rota Anadolu Lisesi ve Özel Rota Fen Lisesi ile eğitim ve öğretim hayatına 630’a yakın öğrenci ile başladı. 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı başında, Milli Eğitim alanında yapılan kanun değişikliğiyle Özel Rota Anasınıfı, Özel Rota İlkokulu, Özel Rota Ortaokulu, Özel Rota Anadolu Lisesi ve Özel Rota Fen Lisesi olarak modern binası, spor ve sanat merkezi ile eğitim ve öğretim faaliyetlerine 1000’e yakın öğrenci ile devam etmektedir.

Kaliteli bir eğitim vermek amacıyla bir araya gelen ve "Rotamız Eğitim" sloganıyla yola çıkan ekibimiz; Cumhuriyetin temel ilkelerine sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemiş, ulusaldan evrensele anadilini iyi kullanan, dünya dillerine hâkim, daha iyi bir dünya hedefi olan bireyler yetiştirmek temel hedefiyle hayatına devam etmektedir.

Özgün öğretim ve genişletilmiş eğitim ortamı, araştırmaya ve sorgulamaya dayanan, yenilikçi, yaratıcı öğretim yaklaşımlarıyla öğrencilerin düşünsel ve üretken güçlerini tam anlamıyla kullanan, hayat boyu öğrenmenin önemine inanan, motivasyonu yüksek bireyler olarak gelişimlerini sağlamak vizyonuyla yola çıkan Rota Eğitim Kurumları; 9 Şubat 2011 tarihinden bugüne kadar geçen süreçte, ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan bilimsel proje, kültür, sanat ve spor yarışmalarında elde ettiği pek çok başarı ile doğru rotada emin adımlarla yürümeye devam etmektedir.

İzmir Web Tasarım (c) 2014 Rota Koleji. Tüm Hakları Saklıdır

Adres :  Gazi Mah. Yarbay Refik Cesur Cad. No:32 - Gaziemir/İZMİR 

Telefon : +90 232 220 26 26 (pbx) Faks : +90 232 220 26 29 E-posta : info@rotakoleji.com